Novinky

Dvouhry A+S+E

02.04.2018

Závěrečné halové turnaje se uskutečnily 24. - 25. 3.

V sobotu se odehrál turnaj v kategorii Amatéři, kde nás po dlouhé době navštívil Radim Gros, který hraje stále perfektně. Což ostatně potvrdil ve skupině, kde ztratil pouhé dva gemy. Ve vyřazovací části turnaje však Radim narazil na silného soupeře, kterým byl David Kříž, kterému podlehl 3:6. David tak postoupil do semifinále, kde se utkal s mladým Matějem Vavrečkou, kterého po super zápase porazil 6:2. Finále si David zahrál s Markem Žídkem, který na své cestě do finále porazil ve čtvrtfinále Lukáše Vavrečku 6:4, v semifinále Aleše Domitera 6:1. Finále Marek vs. David bylo vyrovnané a o vítězi musel rozhodnout tie-break, kde byl úspěšnějším hráčem Marek. Finalistům a nejen těm patří velká gratulace.
Výsledky ZDE

V neděli na kurt nastoupili borci z ELITY, kde se děly věci :)
Např.

• Pavel Medek se poprvé utkal s Martinem Vilčem, kterého porazil 6:4.
  • Pepa Nudera udolal poprvé Pavla Medka.
  • Mirek Ryška vyřadil jedničku Radima Kijonku.

Pepa a Mirek se probojovali do finále, kde Míra ukazuje svou výbornou formu a již po druhé hrál ve finále. Bohužel tentokrát hned v úvodním gemu si Mirek natrhl vaz a zvažoval, zda vůbec pokračovat. Po chvíli se rozhodl, že pokračovat bude, ovšem zápas za stavu 0:3 musel pro bolest svému soupeři vzdát. Pepovi a Mirkovi velká gratulace. Výsledky ZDE

V neděli se také uskutečnil turnaj v kategorii START. Kde za mě patří největší obdiv Gabovi Klimkovi, který za celý víkend dokázal odehrát 12 zápasů (dostal se do finále útěchy Amatérů a do finále kategorie Start). Gabo byl ve skupině A, kde nasazenou jedničkou byl Pepa Valenčík, který měl bohužel v ten den asi smůlu a nevyhrál ani jeden zápas. Naopak prohrál dva ve zkrácené hře. Gabo vyhrál všechny zápasy a ujal se tak pozice A1 pro nasazení v pavouku. Ve čtvrtfinále Gabo porazil Paula Gata 6:2. V semifinále opět svedl tie-breakovou bitvu s Dankem Mališem (7:6). Ve spodní části pavouka úřadovala Jana Solková, která ve čtvrtfinále porazila Toma Koloucha 6:2 a v semifinále si poradila se Zbyňou Kališem 6:4. A ve finále proti Gabovi nadělila dokonce kanára. To ovšem Gabovi určitě nevadilo, protože za víkend to byl jeho 12. zápas a myslím, že můžeme říct, že si závěrečné turnaje opravdu užil. Finalistům ještě jednou gratulujeme.

10.03.2018

Trochu se zpožděním, ale přece. :)  O víkendu 24. - 25. 2. se na dvorcích GREENPARKU uskutečnily turnaje dvouher ve všech kategoriích.

V sobotu se konal turnaj v kategorii Amatéři. Tentokrát se mezi nejlepší čtyřku dostali Víťa Blažej, který poměřil síly s Liborem Durbákem a Marek Žídek vs. servisman Roman Časar. V prvním zmiňovaném semifinále byl lepším hráčem Víťa (6:4). Ve druhém semifinále naopak Roman přehrál Marka (6:2). Finále mezi těmito rivaly si lépe do svých statistik zapsal Roman, který opět Víťu porazil (6:2). Gratulujeme.
Skvělé fotky ZDE - díky Aleši

V neděli se konal turnaj v kategorii ELITA a START. V Elitě se nám v nejlepší formě představil Mirek Ryška, který sice neovládl skupinu A, kde skončil druhý, ale v pavouku ouřadoval. Ve čtvrtfinále vyřadil 6. v žebříčku Martina Vilče (6:2). V semifinále smetl Miloše Fraňka (6:1). A až ve finále Mirek nestačil (2:6) na výborně připraveného Roberta Schwana, který v ten den neprohrál nic. Gratulujeme.

V kategorii Start se událo veliké překvapení a to v podobě Šimona Oleksyho, kde je vidět obrovské zlepšení od doby, kdy se začala hrát kategorie Start. Šimon ovládl skupinu B, kde dokonce nasazené dvojce nadělil kanára. V pavouku dominovali ovšem dva hráči. Prvním byl Roman Vrána, který prošel do finále se ztrátou pouhých dvou gemů. Druhým byl již zmiňovaný Šimon, který ve čtvrtfinále porazil Gaba (6:1). V semifinále si poradil se zkušeným a výborně hrajícím Peťou Pešatem (6:3). Finále Roman vs. Šimon ovšem ovládl s přehledem Roman, který vyhrál stavem 6:1. Romča je čím dál tím lepším hráčem a tohle byl jeho poslední turnaj v kategorii Start. Teď už Romča bude trápit kluky v kategorii Amatéři. :)

Tenisté a tenisky.

Turnaje čtyřher, které byly původně plánovány na 10.2. jsou přesunuty na nový termín 17.2.
Děkujeme za pochopení.

Turnaj "Australian Open" 20. 1. 2018
O víkendu se uskutečnil tradičně turnaj „AO“, který byl plný překvapení. Do semifinále se tento rok nepodíval žádný z nasazených hráčů. V úvodním kole se o vyřazení jedničky okruhu postaral Václav Ficek, který dovolil jedničce uhrát pouze dva gemy. Také Martin Beneš svůj první zápas prohrál s Milošem 4:6; 2:6. Ve čtvrtfinále byli vyřazeni poslední dva nasazení. Dvojka turnaje Robin Folta byl zničen Tomem Balcarem 6:2; 6:1. A Robert Schwan (4) ve vyrovnaném zápase nakonec nestačil na Martina Koutného. Semifinále: Václav vs. Miloš a Tomáš vs. Martin. V prvním zmiňovaném zápase se šlo až do třetího setu, kde byl nakonec lepším hráčem Vašek. V druhém semifinále trval první set stejně dlouho jako celý zápas prvního semifinále, kde ho nakonec urval Tom 7:6. Druhá sada byla už rychlejší a ovládl ji opět Tom stavem 6:3. Ve finále opět dominoval Vašek, který vyhrál po hodině 6:2, 6:2. GRATULUJEME.
Foto ZDE

Turnaj Start "Buenos Aires" 21. 1. 2018
V neděli se konal také turnaj dvouher v kategorii START. Mezi nejlepší čtyřku se dostali Jana Solková vs. Milan Miklas, který k nám zavítal až z Luhačovic. V tomto zápase v úvodu dominovala Janča, ovšem za stavu 4:1 došlo k obratu a Milan začal nepříznivý stav otáčet a nakonec se mu podařilo vyhrát 6:4. Druhé semifinále tvořil Roman Vrána vs. Jakub Mališ. Kuba hrál celý turnaj výborně a dokonce do pavouka šel z předkola, kde také předvedl perfektní výkon. To se na únavě asi trochu podepsalo, jelikož v semifinále už Kuba neuhrál gem. Roman byl tedy ve finále, kde narazil na Milana, kterého si tak trochu i přál. Ovšem i finále bylo rychlou záležitostí a Milan tentokrát Romanovi nadělil kanára. Finalistům a nejen těm patří ještě jednou gratulace.