04.12.2017

zimní turnaje 4.-5.11.

12.11.2017

Víkendem 4. - 5. 11. začala zimní sezóna a tak jsme se přesunuli do haly v areálu GREENPARK, kde máme vždy k dispozici 6 umělých kurtů.

V sobotu 4. 11. se konal turnaj v kategorii AMATÉŘI. Hrálo se v šesti základních skupinách a následoval vyřazovací systém. Mezi čtyři nejlepší se probojovali Víťa Blažej vs. Andrzej Rosol a Danek Czerny vs. Marcel Bilčík. Víťa vs. Andrzej byl vyrovnaným zápasem, který se rozhodl až ve zkrácené hře, kde byl úspěšnější Víťa (7:6). Druhé semifinále Danek vs. Marcel bylo v režii Marcela, který asi již vyčerpaného Danka přehrál 6:2. Finále Víťa vs. Marcel byl opět zápasem vyrovnaným, který opět dopadl lépe pro Víťu, který vyhrál 7:5.

AMATÉŘI výsledky ZDE

V neděli se konaly turnaje v kategorii ELITA a START.

V Elitě to byla našlapaná účast a už postup ze skupiny znamenal úspěch. Už ve čtvrtfinále se děly nekompromisní zápasy, kdy např. Radim Kijonka nedal šanci Raďovi Holušovi a nadělil mu kanára. Když Pepa Nudera zastavil výborně hrajícího Mirka Ryšku 6:1 apod. V prvním semifinále svedl boj Robin Folta vs. Robert Schwan, kde lepším hráčem byl Robert, který vyhrál 6:2. V druhém semifinále se utkali Pepa Nudera vs. Raďa Kijonka. Finále Radim vs. Robert ovládl Raďa stavem 6:3. Raďovi Kijonkovi patří velká pochvala, turnaj i celou sezónu hrál na velmi vysoké úrovni.

V kategorii START se do nejlepší čtyřky probojovali Peťa Skoupil vs. Dominik Smolík, kde byl úspěšnější Peťa, který vyhrál 6:2.  Druhou semifinálovou dvojicí byli Tom Slípek vs. Danek Mališ, kde Tom nedal Dankovi šanci a vyhrál 6:1. Finále mezi Peťou a Tomem byla odveta skupinového zápasu. Finálový zápas se vyvíjel stejně a také stejně dopadl. Peťa vyhrál opět 6:3. Tímto se Peťa definitivně přesouvá do kategorie AMATÉŘI, kde už si to o víkendu zkusil. Potrápil a porazil velmi kvalitní hráče.

ELITA výsledky ZDE
START výsledky ZDE

Všem finalistům gratulujeme.

Závěrečné letní turnaje

09.10.2017

Víkend 30. 9. a 1. 10. se konaly na kurtech TJ Baník OKD závěrečné tenisové turnaje léta 2017.

V sobotu se uskutečnil turnaj v kategorii AMATÉŘI, kde se sešla super banda a hlavně byla sranda. Výborně hrál na turnaji Danek Czerny, kde ve skupině sice prohrál jeden zápas s Martinem Indrou, ale zápas to byl jako víno. Danek hrál výborně i v prvních fázích pavouka, kde při svém postupu do semifinále ztratil pouze dva gemy. Ovšem v semifinále až překvapivě narazil, když potkal Romana Časara, který Dankovi nadělil kanára. Roman se se svým výkonem posunul do finále, kde čekal na svého soupeře. Tím se stal Martin Indra, kterého mnoho hráčů již po prvním zhlédnutí považovalo za vítěze. Marťas při své cestě do finále porazil nasazenou jedničku turnaje Honzu Hájka stavem 6:3. Následně v semifinále nasazenou dvojku Libora Durbáka ve velmi strhujícím zápase 7:6. Finále Roman vs. Martin byla o útočném tenise. Roman měl svůj den a chodilo mu snad vše, na co sáhl. Neustále útočil, volil úhly, které normálně nejdou doběhnout. Marťas vzdoroval statečně, ale tentokrát to na Romana nestačilo. Roman vyhrál 7:5 a vyhoupl se na druhou příčku v žebříčku Amatérů. Gratulace finalistům.
Foto ZDE
Výsledky ZDE

V neděli se konal turnaj v kategorii START a ELITA.
V Elitě si na konci sezóny chtěli porovnat ti nejlepší. Některým se to povedlo, někteří byli překvapeni, jak jejich soupeři hrají dobře. O překvapení se postaral nováček okruhu Robert Kalvoda, který ve čtvrtfinále vyřadil druhého nasazeného Roberta Schwana 7:6. Robert byl tak v semifinále, kde se potkal s nasazenou trojkou Jardou Neuwirthem. Robert, ačkoli nezkazí míč, a vyběhá skoro vše, na Jardu nestačil a prohrál 4:6. Jarda byl ve finále, kde se potkal s výborně hrajícím Roman Molkem. Kurty na Baníku jsou Romanovi oblíbené a i tentokrát to potvrdil a porazil Jardu 6:2. Gratulace finalistům.

V kategorii START se do semifinále probojovali Michal Langer vs. Tom Slípek. Michal byl v tomto zápase lepším hráčem a vyhrál 6:4. Druhé semifinále obsadili Radim Kaleta vs. Jakub Mališ. Kuba v ten den hrál maratonský tenis. Ve čtvrtfinále porazil Kamila Drobného 7:6 a v semifinále, ikdyž vyhrál nad Radimem Kaletou 6:1, první 3 gemy kluci hráli 30 min. Finále bylo jak pro Michala tak Kubu vyčerpávající. Oba dva chytali křeče, ale bojovali. Nakonec výhru vybojoval Kuba Mališ, který vyhrál 6:2.

Přesunutí turnajů

22.09.2017

Tenisté ahojte. Turnaje, které měly být teď v sobotu 23.9. Amatéři a neděli 24.9. Elita, Start jsou přesunuty na příští týden 30.9. - Amatéři a 1.10. Elita, Start. Důvodem přesunu je omezené množství kurtů na kterých se dá hrát. Počasí na příští týden má být "prej" babí léto, tak snad se nám závěrečné turnaje vydaří.

Kdo ještě není přihlášen a chtěl by hrát, může se přihlásit. Usmívající se

9. a 10. 9. 2017 Turnaje A,E,S

14.09.2017

Turnaj „Umag“ Amatéři 9. 9. 2017
V sobotu se na kurtech ve Staré Bělé konal další turnaj série OVopen kategorie Amatéři. Na turnaj dorazilo 18 nažhavených tenistů a do trenýrek se svlékl dokonce i obézní ředitel turnaje. Boje ve skupinách byly vyrovnané a borci od začátku předváděli nejlepší tenis, který dovedou. Do prvního semifinále nám postoupili Michal Přikryl a Aleš Domiter. Favoritem byl Michal, ale potvrdil to jen na začátku setu. Potom Aleš svou chytrou hrou nechal Michala kazit a zaslouženě postoupil do finále. Druhé semifinále tvořila dvojice Libor Durbák, který byl nasazenou jedničkou turnaje a Jan Pavlat.  V tomto zápase Libor potvrdil roli favorita a zvítězil 6:1.  Ve finále Libor udržel vysokou laťku své hry a zaslouženě zvítězil 6:2. Finalistům gratulujeme a ostatním děkujeme za předvedené sportovní výkony.

Turnaj „Umag“ Start 10. 9. 2017
V neděli se na kurtech Tenis Pointu ve Frýdku Místku sešlo 19 borců v kategorii Start. Hned od začátku někteří tenisté předváděli tenis hodný kategorie Amatéři. Boje ve skupinách byly dlouhé a náročné. Někteří nasazení hráči se dokonce museli spokojit jen s postupem do útěchy. V hlavním pavouku nám do 1. semifinále postoupili Roman Vrána a nasazená jednička Petr Skoupil. Petr potvrdil roli favorita a postoupil do finále. Druhou semifinálovou dvojici vytvořili Kamil Drobný a Dominik Smolik. Tady byl úspěšnější Dominik a po boji 7:5 postoupil do finále. Ve finále se nic zase nezměnilo a již poněkolikáté vyhrál Petr. Petře, je načase udělat této kategorii pá pá J.

Turnaj „Cincinnaty“ Elita 10.9.217
Turnaj v kategorii ELITA byl o návratu bývalé jedničky. Ano, je řeč o Romanovi Molkovi, kerý se probojoval až do finále, kde se potkal s výborně hrajícím Raďou Kijonkou, který v poslední době podává perfektní výkony. Finále lépe zvládl Radim, když dokázal přehrát Romču stavem 6:2. Velká gratulace finalistům.

Turnaje mistrů 24.-25.6.2017

25. víkend se konal turnaj pro osm nejlepších hráčů každé kategorie pod názvem „Turnaj mistrů“. Jak je již známo, hraje se nejprve ve skupinách a následně dva nejlepší z každé skupiny postupují rovnou do semifinále.

V kategorii ELITA ve skupině A dominoval (7) Robin Folta, který neprohrál jediný zápas a tak postupoval jako jednička ze skupiny A. Druhým postupujícím byl Robert Schwan, který v důležitém zápase o postup dokázal vyhrát nad Jardou Neuwirthem. Ze skupiny B jako nejlepší hráč postoupil Pavel Šebesta, který také neztratil jediný set. Druhým ze skupiny B byl Martin Beneš, který naprosto totožně jak Robert bojoval o postup ve skupině s Milošem Fraňkem, kterého ve skupině porazil ve třech setech. Nedělní semifinálové zápasy měly šmrnc a byly tenisově povedené. Robin vs. Martin hráli na kurtu č. 4. a předváděli razantní tenis. Robin ovládl první sadu stavem 7:5. V druhém setu si Martin vytvořil pohodlné vedení a nakonec jej vyhrál 6:1. Třetí set ovšem Robin nevzdal a zabojoval a opět uspěl stejně jak v první sadě a to 7:5. V druhém semifinále Pavel vs. Robert nám první set přinesl kanára 6:0 pro Pavla. Druhý set naopak patřil Robertovi, který zlepšil svou hru a méně kazil, Robert 6:3. Třetí set ovládl bezchybně hrající Pavel 6:3. Finále začínalo v 18:00 na centr kurtu a přišlo mnoho fanoušků, rodiny, přátelé, hráči prostě všichni, co měli čas. Finále ovšem nenabídlo takovou podívanou jako semifinálové zápasy. Pavel byl celou hru aktivnější a naopak Robinovi už docházela šťáva. Pavel vyhrál první sadu 6:3. V druhém setu už jen Robin zkoušel, zda Pavla ustřílí, což na Pavla neplatilo a ten s přehledem vyhrál 6:0. Pavlovi veliká gratulace za senzační výkony během celého turnaje, kde ztratil pouze jediný set. Robinovi a všem ostatním také gratulace za výborné výkony.

V kategorii AMATÉŘI ve skupině A vyhrál vše Jan Hájek, který šel z prvního místa. Z druhé postupové pozice šel Jirka Marek s dvěmi výhrami. Ve skupině B šel jako B1 Pavel Remiáš, který prohrál pouze jeden set a to s Markem Žídkem, který šel jako B2. Semifinále Jan Hájek vs. Marek Žídek. První set začal lépe Honza, který vyhrál 6:4, ale pak už tahal za vítěznější konec Mára, který následující dva sety ovládl 6:4 a 6:1. Ve finále narazil na Pavla Remiáše, který porazil bez ztráty setu Jirku Marka 6:4 a 6:3. Oba finalisté se již potkali ve skupině, kde to byl nejvíce vyrovnaný zápas. Ve finále tomu nebylo jinak, ikdyž úvod tomu moc nenasvědčoval. Pavel totiž první set vyhrál velmi snadno 6:0. V druhém setu Mára věděl, že něco musí změnit a tak začal hrát variabilnější hru a dokázal tak Pavla rozhodit a připsal si tak druhý set 6:2. Třetí set bylo drama. Oba borci jeli na plno a šlo vidět, že to nikdo nevzdá. Ve velmi těsném třetím setu byl úspěšnějším hráčem Pavel, který vyhrál 7:5. Pavlovi a také i Markovi a v podstatě všem velká gratulace za výborné výkony.

V kategorii START se ze skupiny A probojovali do semifinále Petr Skoupil s dvěmi výhrami a Pepa Valenčík také s dvěmi výhrami. Ve skupině B to byl Vašek Bujnoch, který skupinu ovládl a David Houšťava, který přijel perfektně připravený. Semifinále: Peťa Skoupil vs. David Houšťava. Oba borci po sobotním programu spali se svými doprovody na kurtech a šlo na nich v neděli vidět, že se bavili do pozdního rána J A tak se nebylo čemu divit, že nastupovali na kurt až kolem 10:00 ranní. V tomto zápase byl lepším hráčem Peťa, který vyhrál ve dvou setech. Druhé semifinále ovládli Vašek vs. Pepa. Ačkoli Pepa měl dobré výsledky na turnajích s Vaškem (velmi těsné), tak se semifinále Pepovi nepovedlo a Vašek vyhrál snadno dvakrát 6:1. Finále Petr vs. Vašek mělo už lepší náboj. První sadu ovládl Peťa 6:4. Druhý set patřil Vaškovi 6:2 a třetí set, který nebyl setem, ale finalisté se dohodli na supertiebreaku, ovládl Vašek poměrem 10:4. Vaškovi gratulace nejen k výhře, ale také k přestupu do kategorie AMATÉŘI.

© OVopen - Pořádání tenisových turnajů pro amatérské hráče. info@ovopen.cz, Webové stránky vytvořil Tomáš Pavlacký