Novinky

Zakončení letní sezóny 2018

21.09.2018

Tenisté a tenistky, v neděli 30.9. na závěrečném turnaji čtyřher se rozloučíme s letní sezónou 2018 tím, že si naposledy rozpálíme gril a ugrilujeme vám kus žvance.

Kdo by se chtěl ještě na turnaj přihlásit, tak prosíme do pátku.

Děkujeme.


Turnaje Elita a Start 9.9.

17.09.2018

Turnaje neděle 9. 9. 2018

V neděli se konaly další dva tenisové turnaje ve dvouhrách série OVopen. Tentokrát se jednalo o kategorie Start a Elita.

ELITA "Cincinnati"

Jedničkou Turnaje byl Radim Kijonka. Elitní hráče naší série doplnili čtyři tenisté z kategorie Amatérů a vůbec se neztratili. Už ve skupině byl velmi zajímavý zápas mezi Martinem Indrou a Martinem Benešem, kde se z vítězství radoval po skvělém výkonu „amatér“ Indra. Jak říkal Beny „Karma je zdarma“. Po skupinách nám do prvního semifinále postoupil Radim Kijonka a Roman Šimo, čímž potvrdil, že by do amatérů již neměl nastupovat. Radim potvrdil svou pozici jedničky a výsledkem 6:1 postoupil do finále. Druhým finalistou se stal Libor Durbák, který porazil v semičku v ten den dobře hrajícího Mirka Ryšku poměrem 7:6. Finále 6:1 ovládl Radim Kijonka, když za celý turnaj povolil soupeřům pouze dvě hry. Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony.
Výsledky ZDE

START "Umag"

V této kategorii soupeřilo 19 tenistů a jedna tenistka. Po vyrovnaných zápasech ve skupinách nám do semifinále postoupila Jana Solková proti italskému divočákovi Paulovi Gatovi. Jana celý turnaj předváděla konzistentní výkony a poměrem 6:2 se probila do finále. Druhé semičko obsadila jednička tohoto turnaje Michal Langer a matador série Zbyněk Kališ. I zde favorit nezaváhal a postoupil do finále, když povolil Zbyňkovi jen dva gamy. Ve vyrovnaném finále ukončila dlouhodobou neporazitelnost Michala jediná žena turnaje Jana a poměrem 6:3 se stala zaslouženou vítězkou turnaje. Finalistům gratulujeme.
Výsledky ZDE


"TURNAJ MISTRŮ" + ženy + start čtyřhra

02.08.2018

"US OPEN"

30.07.2018

Tenisté pozor změna termínu turnajů:

US OPEN kategorie ELITA posunut z 18.8. na 25.8.

a BEIJING dvouhra kategorie START posunut z 19.8. na 26.8.

Děkujeme za pochopení


"JONATHAN"

24.07.2018

TURNAJOVÝ VÍKEND 14.-.15.7. 2018

Jonathan Open
Amatéři - výsledky ZDE
Ženy "Umag" - výsledky ZDE
Start čtyřhra "Atlanta" - výsledky ZDE


čtyřhra START

30.06.2018

"TURNAJ MISTRŮ"

21.06.2018

Tenisté v kategorii AMATÉŘI a START. "TURNAJ MISTRŮ", který měl být o víkendu a byl bohužel kvuli nepřízni počasí zrušen bude 4.-5.8. 
Pozn.
Body a tím pádem i nasazení se bude počítat k datu turnaje.


Sobota 2.6. Amatéři

07.06.2018

Turnaj Amatéři 2. 6. 2018 "Halle"
V sobotu 2. 6. se na kurtech ve Staré Bělé konal turnaj dvouher v kategorii AMATÉŘI. Ve skupinách téměř všichni nasazení postupovali z prvních pozic až na Martina Indru, kterého ve skupině porazil Mirek Knápek. V pavouku nás po odehraném prvním kole zastavil déšť na zhruba 1,5 hodiny. Po dešti se rozjely čtvrtfinálové zápasy, kde spousta hráčů nastupovala na kurt s plným žaludkem po vydařeném obědu.  Takový případ postihl i Tonyho, který byl po mnoha knedlících poslán na kurt a ještě k tomu s vytrvalostním soupeřem Andrzejem Rosolem. Andrzej v tomto zápase nadělil Tonymu kanára a byl tak v semifinále, kde narazil na Martina Maláška, který prolítl prvním a druhým kolem velmi hladce. Martin semifinále začal lépe a vytvořil si náskok 4:1. To ovšem nestačilo a Andrzej začal ztrátu dorovnávat, až nakonec dokázal vyhrát celý zápas 6:4. Byl tak prvním finalistou a čekal na soupeře z druhého semifinálového zápasu Jan Pavlat vs. Libor Durbák. Toto semifinále bylo taky velmi zajímavé, protože Honza se dostal do vedení 5:2 a už to vypadalo, že je ve finále. Ale, jak je velmi dobře známo, 5:2 je nejvíce otáčivý výsledek a Libor se toho evidentně držel. Svým servisem stáhl hru na 3:5, následně vzal podání Honzovi a za stavu 5:5 už byl v lepší pozici. Zápas Libor nakonec dotáhl do vítězného konce 7:5. Do finále Libor vs. Andrzej nastupovali oba borci s velmi pozitivní náladou a to nasvědčovalo, že zápas bude legrace. A taky že ano. Soupeři si ve hře povídali, při střídání a různě se slovně navzájem hecovali a připomínali si dávné výhry či prohry. O vítězi musel rozhodnout až tiebreak, který se vydařil Andrzejovi a zápas tak vyhrál 7:6. Gratulace finalistům i všem zúčastněným.
Výsledky ZDE


Amatéři, ELita, Start

31.05.2018

Dnešní (3.6.) turnaje dvouher v kategorii START a ELITA zrušeny pro déšť.První letní turnaj 2018

17.05.2018

O víkendu odstartovala letní sezóna a na hráčích bylo vidět„hurá, léto je tady“.

V sobotu 12.5. se odehrály turnaje v kategorii ELITA a START.

V kategorii ELITA se hned v úvodním zápase play off postaral o vyřazení dvojky okruhu Lukáš Ertel, který porazil Robina Foltu 7:5. V semifinále Lukáš narazil na jedničku okruhu Radima Kijonku, na kterého už nestačil a prohrál 3:6. Radim byl ve finále a jeho soupeřem se stal Radomil Janků, který se na své cestě do finále moc netrápil. V úvodním zápase nadělil kanára, v semifinále si poradil s Pavlem Bugajem 6:1. Ve finále Radomil pokračoval ve svém tažení a dokázal porazit jedničku okruhu Radima Kijonku stavem 6:3.
Výsledky ZDE

V kategorii START byl určitě největším překvapení řekněme „lucky loser“ Michal Langer, který ještě v pátek ráno byl pod čárou. Ovšem štěstí mu přálo a tak v sobotu dorazil a rovnou do skupiny A, kde neprohrál zápas. V pavouku si tak zařídil dobrou pozici a probojoval se do finále. Finálovým soupeřem se mu stal Kamil Drobný, který rovněž jako Michal neprohrál jediný zápas. Ve finále opět dominoval Michal, který nad Kamilem vyhrál 6:2.
Výsledky ZDE

V neděli 13.5. dorazili borci z kategorie Amatéři. Po dlouhé době jsme mohli vidět zase Tonyho, který v neděli vyřazoval jednoho favorita za druhým.  V prvním kole pavouku dokázal porazit nasazenou 3. Martina Indru stavem 6:1. Ve čtvrtfinále po velmi velmi dlouhém a psychicky náročném zápase porazil poprvé jedničku amatérů Pavla Remiáše 6:4. Stopku Tonymu vystavil v semifinále až Víťa Blažej, který Tonyho porazil 6:2. Byl tak prvním finalistou. Druhým finalistou se stal Roman Časar, který měl ulehčené semifinále díky zranění soupeře Honzy Pavlata, který celý den hrál výborně. Roman si ve finálovém zápase nakonec poradil i s Víťou, kterého porazil stavem 6:2.
Výsledky ZDE

 

 

 © OVopen - Pořádání tenisových turnajů pro amatérské hráče. info@ovopen.cz, Webové stránky vytvořil Tomáš Pavlacký