Novinky

Turnaje léto 2019

05.04.2019

Tenisté, tenistky. V kalendáři turnajů naleznete všechny vypsané turnaje na letní sezónu 2019.


Amatéři, Start, Elita

21.03.2019

Turnaje víkend 9. - 10. 3. 2019

Amatéři "Barcelona" - výsledky ZDE
Elita "Monte-Carlo" - výsledky ZDE
Start "Barcelona" - výsledky ZDE


čtyřhry START

03.03.2019

Čtyřhry Start "Memphis"
Den 23. 2. 2019 patřil čtyřhře v kategorii START. I tentokrát dorazili favorité turnaje Mirek Skála a Marek Polášek, kteří si většinou odvážejí trofeje. Tentokrát však tomu bylo jinak. Borci prohráli dva zápasy ve skupině a tak neovládli hlavního pavouka, ale pavouka útěchy. V hlavním pavouku se doslova do finále probojovali Zbyňa Kališ a Radek Michalík, kdy hned v úvodu předvedli maratonskou bitvu s nasazenými jedničkami Peťou Pešatem a Romamen Vránou, které porazili 7:6. V semifinále si poradili s Janou Solkovou a Paulem Gatem 6:2. Druhá finálová dvojice byla Michal Suchánek a David Valenta, kteří pavoukem proletěli bez zaváhání. Finále: Zbyňa Kališ, Radek Michalík vs. David Valenta, Michal Suchánek. Tento zápas byl k vidění ve skupině C, kde o kousek lepšími byli Michal s Davidem 7:5. Ve finále tito dva borci hráli ještě o něco lépe než ve skupině a tak se Zbyňovi a Radkovi odveta nepovedla. Michal s Davidem vyhráli 6:2 a odváželi si tak své první vítězství na okruhu. Každopádně velká gratulace patří i velmi sehrané dvojici Zbyňovi a Radkovi, kteří spolu nehrají dlouho, ale prostě to klape.

Výsledky ZDE


Tujnaje 9.-.10.2.

17.02.2019

Turnaje 9. 2. - 10. 2. 2019

O víkendu se konaly další turnaje prestižní série OVopen. Tentokráte to byly turnaje ve dvouhrách ve všech třech našich kategoriích.

Elita - "Miami"
Turnaje se zúčastnilo 10 nažhavených tenistů. Nasazenou jedničkou byl Robert Schwan. Boje ve skupinách se odehrály podle papírových předpokladů. Do 1. semifinále nám postoupil Václav Ficek a Adam Borunský. Václav ukončil neporazitelnost Adama a stal se poměrem 6:3 prvním finalistou. Druhé semičko obstarali Robert Schwan a Martin Beneš. Tady se z výsledku 6:1 radoval Martin a postoupil do ryze opavského finále.  Bylo tedy jasné, že obě trofeje se povezou do Opavy. Tu nejcennější si odvezl Vašek, který finále opakoval poměrem 6:3.
Výsledky ZDE

Start - "Acapulco"
V naší nejmladší kategorii odehrálo turnaj 14 tenistů. Jedničkou byl Radim Kaleta. Boje ve skupinách byly velice vyrovnané a dramatické. Do první semifinálové dvojice nám vykrystalizovali Dominik Smolik a Šimon Oleksy. Tady se z vítězství radoval benjamínek Šimon výsledkem 7:6 a to prohrával již 0:5. Takže Dominik získává cenu dřevák turnaje. Druhé semifinále obstaral Tomáš Slípek a Daniel Mališ. Tady se z vítězství radoval Tomáš, který následně zvítězil v celém turnaji, když ve finále nedal Šimonovi šanci.
Výsledky ZDE

Amatéři - "Acapulco"
V neděli přišlo 20 tenistů. Ve skupinách převážně vyhrávali favorité. Jen Jana Solková hned na začátku turnaje porazila ve skupině nasazenou jedničku Libora Durbáka.  Po krutých bitvách ve čtvrtfinále nám do 1. semička postoupil bombarďák z Opavy Daniel Czerný a dnes opravdu skvěle hrající Jana Solková. Z téhle dvojce se do finále podíval Daniel, který po boji vyhrál 6:4. Druhou semifinálovou dvojici obstarali Libor Durbák a Marek Žídek. Tady to byl boj na krev, když nám zápas dospěl až do zkrácené hry. Tu však vyhrál Marek a šel zaslouženě do finále. Ve finále Dan neprolomil osud druhých míst a Marek se výsledkem 6:3 radoval z celkového prvenství.
Výsledky ZDE

Všem finalistům gratulujeme a ostatním děkujeme za předvedené výkony.


"AO" + start

03.02.2019

Turnaj "Australia Open" Elita 19. 1. 2019

Výsledky ZDE

Turnaj "Buenos Aires" Start 20. 1. 2019

Výsledky ZDE


Vánoční čtyřhry

02.01.2019

Vánoční čtyřhry v kategorii START a AMATÉŘI byly na vysoké úrovni (22. 12. 2018).

Do kategorie Amatérů uvítalo hodně dvojic. Jako sehraná dvojice se ve skupinách ukázala dvojka Radim Gros a Tomáš Valošek, kteří vyhráli všechny zápasy a prohráli jen 6 gemů. Další sehranou dvojicí, kterou již známe, je rodina Borunských Pavel a Adam (otec, syn), kteří skupinou proletěli jako uragán a ztratili dokonce jen 3 gemy. V hlavním pavouku však bylo vše úplně jinak. Radim Gros s Tomem Valoškem prohráli v úvodu s Jardou Šugárkem a Pavlem Müllerem po velké bitvě 6:7. Adam s Pavlem zase nestačili na ranaře z Frýdku Martina Indru a Honzu Čuraje (4:6).  Semifinálové dvojice tedy byly: 1. Jarda Šugárek, Pavel Müller vs. Roman Časar, Víťa Blažej. 2. Martin Indra, Jan Čuraj vs. Radim Kijonka, Petr Krahulec.

V prvním zmiňovaném zápase Jarda s Pavlem nedali Romanovi s Víťou moc šancí a vyhráli hladce 6:1. V druhém zmiňovaném zápase byli mírnými favority Radim s Petrem, ale Martin s Honzou všechny vyvedli z omylu, když vyhráli 6:2. Finále, ačkoli bylo napínavé, nepřineslo žádnou velikou bitvu. Martin s Honzou ovládli letošní předvánoční turnaj, když ve finále porazili Jardu s Pavlem 6:2.

V kategorii START se děly teda věci. Dva největší tahouni baru dokázali vyhrát turnaj (ale těsně). Ano je řeč o Peťovi Skoupilovi a Davidovi Houšťavovi, kteří prohráli jediný zápas ve skupině. V hlavním pavouku hned v úvodu dokázali vyřadit Martina Maláška s Alešem Janečkou 6:1. O kolo dále si poradili také 6:1 s finalisty předchozí čtyřhry Jana Solková a Georgik Bodas. David s Peťou byli tak ve finále, kde se potkali s Gabem Klimkem a Radimem Kaletou, kteří svou cestu do finále měli náročnou. Ve čtvrtfinále porazili Nikolase Moje a Tomáše Hučka 6:3. V semifinále velmi těsným výsledkem 7:5 vyhráli nad bratry Šrubařovými. Finále byla velká bitva. Obě dvě dvojice nahecované. Lepšími pro tentokrát byli David s Peťou, kteří vyhráli 7:6.

Výsledky ZDE

Všem finalistům ještě jednou gratulace!! A úplně vám všem přejeme vše nej v novém roce


čtyřhry 17.11.

22.11.2018

O víkendu 17. 11. se konaly čtyřhry v kategorii Start a Amatéři

V kategorii Start se tentokrát potkali velmi vyrovnané dvojice. Parádní výkon předváděla nově sestavená dvojice Zbyňa Kališ a Radek Michalík, kteří ovládli skupinu a dokonce si připsali velmi cenný skalp, když porazili 6:3 Mirka Skálu a Marka Poláška. V hlavním pavouku však už Mirek s Markem zase dominovali a hned ve čtvrtfinále porazili sehranou dvojku Radima a Aleše Šrubařovi stavem 6:1. Semifinálové zápasy byly: 1. Roman Vrána, Petr Pešat vs. Mirek Skála, Marek Polášek. 2. Zbyňa Kališ, Radek Michalík vs. Jana Solková, Georgi Bodas. V prvním zmiňovaném zápase vyhráli Mirek s Markem 6:3. V druhém zmiňovaném předvedli výborný výkon Jana s Georgikem, kdy po vyrovnané bitvě vyhráli 7:5 a byli ve finále, kde se utkali proti favoritům. Začátek zápasu nevypadal vůbec zle. Dokonce navrch měli Jana s Georgikem. Pak ale přišlo pár nevynucených chyb a Mirek s Markem si už zápas pohlídali a nakonec zvítězili 6:3.


V kategorii Amatéři byly sestaveny dvě skupiny, kde skupina A byla vyrovnaná a o umístění rozhodoval až počet gemů. Ve skupině B bylo vše jasné. Zcela bez porážky byli Zuzka a Zdeno ze Slovenska. Do semifinále hlavního pavouka se probojovali rodina Borunských vs. Lukáš Šrámek, Vláďa Sedlář, kde lepšími byli Pavel a Adam Borunští (6:3). Druhé semifinále hráli Roman Časar, Pavel Plachetka vs. Zuzka a Zdeno. Ve velmi vyrovnané hře nakonec vyhráli nechybující pár Zuzka a Zdeno. Finále Pavel, Adam vs. Zuzka, Zdeno bylo svižné, když za necelých 30 min slavili titul Pavel a Adam (6:1).

Ještě jednou gratulace všem finalistům.


Turnaje 22.a 23.9.

03.10.2018

Turnaj 22.9. Amatéři "Washington"

Výsledky ZDE
Fotky ZDE - Děkujeme Aleši

 

Turnaj 23.9. Elita "Dubai"

Výsledky ZDE
Turnaj 23.9. Start "Washington"

Výsledky ZDE


Zakončení letní sezóny 2018

21.09.2018

Tenisté a tenistky, v neděli 30.9. na závěrečném turnaji čtyřher se rozloučíme s letní sezónou 2018 tím, že si naposledy rozpálíme gril a ugrilujeme vám kus žvance.

Kdo by se chtěl ještě na turnaj přihlásit, tak prosíme do pátku.

Děkujeme.


Turnaje Elita a Start 9.9.

17.09.2018

Turnaje neděle 9. 9. 2018

V neděli se konaly další dva tenisové turnaje ve dvouhrách série OVopen. Tentokrát se jednalo o kategorie Start a Elita.

ELITA "Cincinnati"

Jedničkou Turnaje byl Radim Kijonka. Elitní hráče naší série doplnili čtyři tenisté z kategorie Amatérů a vůbec se neztratili. Už ve skupině byl velmi zajímavý zápas mezi Martinem Indrou a Martinem Benešem, kde se z vítězství radoval po skvělém výkonu „amatér“ Indra. Jak říkal Beny „Karma je zdarma“. Po skupinách nám do prvního semifinále postoupil Radim Kijonka a Roman Šimo, čímž potvrdil, že by do amatérů již neměl nastupovat. Radim potvrdil svou pozici jedničky a výsledkem 6:1 postoupil do finále. Druhým finalistou se stal Libor Durbák, který porazil v semičku v ten den dobře hrajícího Mirka Ryšku poměrem 7:6. Finále 6:1 ovládl Radim Kijonka, když za celý turnaj povolil soupeřům pouze dvě hry. Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony.
Výsledky ZDE

START "Umag"

V této kategorii soupeřilo 19 tenistů a jedna tenistka. Po vyrovnaných zápasech ve skupinách nám do semifinále postoupila Jana Solková proti italskému divočákovi Paulovi Gatovi. Jana celý turnaj předváděla konzistentní výkony a poměrem 6:2 se probila do finále. Druhé semičko obsadila jednička tohoto turnaje Michal Langer a matador série Zbyněk Kališ. I zde favorit nezaváhal a postoupil do finále, když povolil Zbyňkovi jen dva gamy. Ve vyrovnaném finále ukončila dlouhodobou neporazitelnost Michala jediná žena turnaje Jana a poměrem 6:3 se stala zaslouženou vítězkou turnaje. Finalistům gratulujeme.
Výsledky ZDE© OVopen - Pořádání tenisových turnajů pro amatérské hráče. info@ovopen.cz, Webové stránky vytvořil Tomáš Pavlacký